Регионалната инспекция за опазване на околната среда и водите в Пазарджик засилва контрола по опазване на резерватите Купена, Дупката, Беглика и Мантарица от пожари. За предотвратяването им, в границите на защитените т

БАТАК. Общински конкурс за рисунка, посветен на Седмицата на гората и на Празници на детската книга и изкуствата за деца, бе обявен от Общината, Исторически музей- Батак и НЧ „4-ти май-1897“. Така ще стимул

Дарът на корена - Училище по родолюбие и български език на Розмари Де Мео в Панагюрище

Училището се организира и провежда с подкрепата на Община Панагюрище. Входът ще е дарение в полза на Народно читалище „Виделина-1865”.

Хебър затрудни Левски, но загуби с 0:1
Хебър затрудни Левски, но загуби ...
 04.03.2024 19:28

ПАЗАРДЖИК. Хебър се опъна на Левски, но допусна минимална загуба с 0:1 в корав мач, който затвори 23-ия кръг на Първа лига, превръщайки се в своеобразен дуел между двамата треньори, родени в Добрич – Любослав Пенев и Николай Костов. Така &qu

Грипът още върлува, а антибиотиците не са панацея - ето 7 мита за тях
Грипът още върлува, а антибиотиците ...
 27.02.2024 07:58

Макар в нашата област официално грипната епидемия да бе отменена още на 10 февруари, вирусите продължават да атакуват. Болните не са малко, както и разболяващите се. Счита се, че грипът не се повлиява от антибиот

Хебър хвърли бомбата! 2:1 на “Лаута“! /ОБНОВЕНА/
Хебър хвърли бомбата! 2:1 на ...
 24.02.2024 14:59

ПЛОВДИВ. Футболистите на Хебър хвърлиха бомбата в 22-я кръг на efbet Лига. Четата на Любо Пенев побе Локомотив Пловдив с 2:1 като гост в инфарктен мач, а победният гол дойде в 11-ата минута на добавеното време на втората част. "С